Maringotka Ticha

„Náš sen začal tím, že jsme hledali místo, kde svítí slunce, jsou slyšet kapky deště a zpěv ptáků, na jaře chodí srnci drbat parůžky a v létě jsou houby cítit na každém kroku....odměnou nám je místo, které je obdařené andělskou sílou Ticha.“

Tak popisuje paní Jitka místo, kde má umístěnou maringotku. Na výběru si dala opravdu záležet a z celého místa tak dýchá pocit svobody a uvolnění.

Maringotku je možné si krátkodobě pronajmout a vyzkoušet si tak bydlení na kolech. Je k užívání po celý rok. Paní Jitka pořádá i různé workshopy a retreaty.

Maringotka je zvenku skoro původní. Fasádu tvoří natřené palubky a zastřešení je se zaoblením. Okna a dveře v maringotce byla vyměněna a opatřena bílým nátěrem. Z venku byla k maringotce přistavěna velká terasa s přístřeším a krásným venkovním posezením. Vnitřní prostor je pobit palubkami. Maringotka je vybaven kuchyňkou a malými kamny na dřevo umístěnými v rohu místnosti a kouřovodem vyvedeným do stropu. Kuchyňka je vybavena s dřezem s vodou z barelu, elektrickým vařičem a varnou konvicí. Rozvod elektřiny je 220V. Hlavní místnost maringotky je příčkou oddělena od malé ložnice s dvojpostelí.

 

Maringotka v přírodě

Několik otázek pro Jitku:

Jaký názor měli úřady na umístění maringotky na pozemku?

Je to domeček na kolečkách, takže z pohledu úřadů nebyl žádný problém. Kola jsou stále namontovaná (a vypuštěná), takže prakticky by měla byt funkční, ač neplánuji s ní vůbec hýbat.

Jaké úpravy jste na maringotce dělala?

Když jsme ji koupili, tak byla prakticky vybavená na odpolední odpočinek z města, takové útočiště, takže bylo potřeba předělat ji na útočiště na delší čas. Můj muž předělal kumbál nad ojí na ložnici s lůžkem 160x200cm. Celou jsme ji natřeli, udělali novou střechu a okapy. Předělali kuchyň a terasu do hezkého standardu a samozřejmě homedesign. Loni v roce 2019 jsme nechali udělat vrt a k tomu se vedla elektřina, tím se zjistilo, že se 30cm pod loukou nachází Stonehenge, a tak jsme tyto nalezené kameny vyvalili a udělali z nich ohniště a sezení k ohništi, pro ranní snídaně na rozkvetlé louce. Také jsem loni vybudovala budoucí ochranný záhon z rostlin a bylin, aby byla i do budoucna maringotka více kryta a bylo tam větší soukromí.

Jak se mi bydlí v maringotce v zimě?

Musí se umět topit v kamnech, ale většina lidí si vzpomene, že měli babičku a nebo takovou chatu, kam se vozila i voda a kde se topilo ve starých petrách, takže vlastně nová krásná kamínka s viditelným ohněm jsou luxus.

Odkud máte v maringotce vodu a elektřinu?

Elektřinu máme vlastní na pozemku a loni jsme vybudovali vrt, 52 m hluboký, krásná a výborná voda. Nikde v okolí se nesmí hnojit, protože louky se sekají pro Zoo, takže je i lahodná. Letos plánuji udělat jímku a povolenou kořenovou čističku, abych mohla vybudovat menší koupelničku.

Kontakt: www.maringotkaticha.cz

 

Kontaktujte nás

lidezmaringotek.cz

Tomáš Zajíček
Chvalín 72, Chvalín 413 01
Telefon: +420 736 457 494                                  email: info@lidezmaringotek.cz

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Sdílejte své příběhy s ostatními.

Máte zkušenosti s bydlením v maringotce?

Chcete se pochlubit ostatním a sdílet Vaše zkušenosti?

Napište nám a rádi Váš příběh uvěřejníme.