Maringotka Orličan

Jednoduché a levné bydlení a minimální nároky na řešení povolení umístění na pozemku... to jsou jedny z hlavních důvodů proč si lidé stále častěji volí umístění maringotky nebo Tiny Housu na svém pozemku nebo na zahradě. Stejné důvody vedly i Elly, která si přála chatu na zakoupeném pozemku... maringotka se ukázala jako ideální řešení.

Marigotku typ Orličan se světlíkem ve stropě si Elly umístila na zahradní pozemek, je ve výborném stavu a byly na ní provedeny jen minimální úpravy. Bylo natřeno venkovní, dřevěné obložení a střecha. Izolace zůstala původní polystyrenová a v zadní části bylo doplněno vnitřní obložení ze sádrokartonových desek. Uvnitř byl zlikvidován nepotřebný nábytek a zařízena malá kuchyňka. Interiér je retro, krásně barevný a velmi útulný.

Maringotka není obývána celoročně a v chladnějším období je vytápěna malými Petrami. Bydlení si majitelé nemůžou vynachválit, zejména klidný a ničím nerušený spánek v prostření krásné zahrady.

Několik otázek pro Elly:

Proč jste si vybrala maringotku?
Maringotka byla jedna z možností jak levně pořídit "chatu".

Na jakém místě máte maringotku zaparkovanou?
Je zaparkovaná na vlastním pozemku, který jsme za tímto účelem koupili.

Jaký názor měli úřady na umístění maringotky na pozemku?
S úřady jsem nic neřešila, stojí mezi dvěma chatami, je na kolečkách, které tam necháváme kvůli případným výtkám sousedů.

Jaké úpravy jste na maringotce dělala?
Po koupi jsme natírali venkovní dřevěné obložení a střechu. V exterieru byly zrušeny patrové postele, jedna vestavěná skříň se rušila, koupila se rozkládací sedačka (z bazaru), se sběrného dvora jsme pořídili linoleum a starou kuchyňskou linku, kterou jsem natřela. Ze sběrného dvora jsem očalounila židle, pořídila stůl. Interier včetně nátěrů a kousků sádrokartonu přišel na částku 4ooo ,- Kč.

Jak se Vám bydlí v maringotce v zimě?
V zimě v maringotce nebydlíme.

Jak si v maringotce topíte?
Topení pro chladnější dny je vyřešeno starými kamínky Petra na dřevo.

Jak to máte v maringotce s vodou a elektřinou?
V maringotce není zavedena elektřina - svítíme led světly na baterie, dříve jsme měli autobaterii a rozváděli si světlo a napájeli malou televizi. Nemáme vodu, jen dešťovku. Vodu vozíme v barelu. Vaříme na plynovém dvojvařiči a potraviny skladujeme ve starém, malém mražáku (sběrný dvůr) a v něm máme namražené pet lahve

Co Vás bydlení v maringotce naučilo?
Přebývání v maringotce mě naučilo hospodařit s vodou a světlem. Naučilo mě vnímat přírodu intenzivněji než v domku, kde bydlíme. Pokud se v létě chci vyspat, spím tady, protože kolem je v noci tma bez světel veřejného osvětlení.

Kontaktujte nás

lidezmaringotek.cz

Tomáš Zajíček
Chvalín 72, Chvalín 413 01
Telefon: +420 736 457 494                                  email: info@lidezmaringotek.cz

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Sdílejte své příběhy s ostatními...

Máte zkušenosti s bydlením v maringotce?

Chcete se pochlubit ostatním a sdílet Vaše zkušenosti?

Napište nám a rádi Váš příběh uvěřejníme.