Maringotka v sadu

Odstěhováním se z matičky Prahy si Janka, Jindra, Martin a Šárka splnili svůj sen o "cestě z města" a  svou maringotku si umístili do starého sadu, který čistí a obnovují. Sad je v Sychrově u Mnichova Hradiště.

Pozemek na Sychrově už měli, ale protože na něm nebylo nic postaveno a nebylo se kde schovat před nepřízní počasí, nebo kde strávit noc, začali se rozhlížet po maringotce. Tu si po krátkém hledání našli a na podvozku kamionu ji dovezli k pozemku. Do sadu ji pak umístili pomocí traktoru.

Maringotka je po celkové rekonstrukci. Velikost je cca 7x2,5m. Venkovní obložení je z dřevěných palubek. Zastřešení je pak sedlové s mírným sklonem a plechovou krytinou. Vstup do maringotky je v polovině delší strany a je tvořen francouzkými dveřmi. Na užších stranách je pak kulaté okno a z druhé strany velké okno, až k podlaze na prosvětlení. Vnitřní obložení je opět z palubek, podlaha je z masivního dřeva. Maringotka má instalovány rozvody elektřiny na 220V, zásuvky, osvětlení i vypínače. Vytápění je pomocí kamen na dřevo s vývodem kouřovodu boční stěnou.

V maringotce a v sadu tráví rodinka každou volnou chvilku. Ale své hospodaření si nenechávají jen pro sebe a pořádají různé akce, jako podzimní jablkobraní, moštování, zakládání políček, sázení nových stromů a je možné se domluvit i na kurzu roubování.

V sadu se hospodaří ekologicky. Na podzim, kdy se moštuje si můžete koupit čerstvý i pasterizovaný mošt, nebo jablíčka. Koupí podpoříte aktivity a výsadbu nových stromů v sadu.

 

Několik otázek pro Jindru a Janku:

Proč jste zvolili umístění maringotky do sadu?
Abychom na pozemku už mohli fungovat, v budoucnu máme v plánu stavět, maringotka je prozatimní řešení. Maringotku po stavbě můžeme prodat, nebo přemístit dál do sadu.
Jaký názor měli úřady na umístění maringotky na pozemku?
Neřešili jsme...
Jak se mi bydlí v maringotce v zimě?
Maringotku spíš využíváme mimo zimu, s dětmi už to není taková romantika.
Jak to máte v maringotce s vodou a elektřinou?
Voda z venkovního kohoutu, dovnitř se donese ve 25L barelu, elektřina napojena na síť.
Co vám zatím bydlení v maringotce dalo?
Možnost bydlet přímo v sadu.

Kontaktujte nás

lidezmaringotek.cz

Tomáš Zajíček
Dušníky 24, Dušníky 413 01
Telefon: +420 736 457 494                                  email: info@lidezmaringotek.cz

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Sdílejte své příběhy s ostatními.

Máte zkušenosti s bydlením v maringotce?

Chcete se pochlubit ostatním a sdílet Vaše zkušenosti?

Napište nám a rádi Váš příběh uvěřejníme.