Maringotka Cebiv

Kateřina, která má ráda výlety do přírody a zahradničení, si vždycky přála chatku v zahradě, proto se inspirovala příběhy o žití v maringotkách a od stavební firmy si pořídila starou maringotku, za velmi výhodnou cenu 9.000Kč. Následně se úplně sama pustila do její rekonstrukce!

Bez jakýchkoli předešlých zkušeností to rozhodně chtělo velkou odvahu. Výhodou bylo pár dobrých rad od známých tesařů, jak si usnadnit práci.

V maringotce byla doplněna izolace fasádním polystyrenem, na podlahu Kateřina položila plovoucí podlahu a interiér byl pobit smrkovými prkny. Dřevěná prkna byla použita i na zakrytí venkovní fasády, kterou ještě čeká finální nátěr. Do budoucna čeká interiér ještě doplnění WC a sprchy...

Kateřina se nevzdala a dokázala, že když má člověk nějaký cíl a umí si za ním jít, je možné vše. Maringotku si postavila pro sebe a ne pro lidi, kteří kritizují místo, aby třeba také přiložili ruku k dílu:)

Několik otázek pro Kateřinu:

Proč jsi si vybrala bydlení v maringotce?

Vždy jsem si přála mít zahrádku a chatku, ve které bych mohla být. Mám ráda zahradničení a od mala jezdím na vandry a výlety. K bydlení v maringotce mne inspirovaly příběhy lidí, o kterých jsem se dozvěděla z internetu.

Na jakém místě máš maringotku zaparkovanou?

Maringotka je prozatím na dvoře blízko domu, ze kterého mám napojenou elektřinu. Do budoucna plánuji převézt maringotku k řece nebo rybníku.

Jaký názor měli úřady na umístění maringotky na pozemku?

S úřady problém nebyl. V obci Cebiv, kde maringotka je, mi i pomohly s převozem za traktorem z nedalekého Stříbra.

Jaké úpravy jsi na maringotce dělala?

Převážně jsem si vše dělala sama... pokladku podlahy, montáž oken, přibíjení smrkových prken na fasádu a natírání střechy gumo-asfaltem.

Jak se mi bydlí v maringotce v zimě.

V maringotce jsem bydlela jednu zimu, ale to jsem měla obyčejná kamna "Petry", které bez problému vytopily vnitřek maringotky. Momentálně mám krbová kamna, takže během 10 minut je již teplo.

Jak to máš v maringotce s vodou a elektřinou?

Prozatím mám možnost využívat elektřinu z blízkého domu, ale pokusím se maringotku upravit, tak abych elektřinu mohla čerpat ze Slunce, pomocí solárního panelu.

Co tě bydlení v maringotce naučilo?

Maringotka má své kouzlo, zvlášť pokud ji máte na hezkém místě, nebo v zahradě. Prostorově je pro mne akorát a pokud někdo není náročný tak myslím že je to ideální řešení. Momentálně bydlím v bytě a maringotku využívám jako chalupu.

Kontaktujte nás

lidezmaringotek.cz

Tomáš Zajíček
Chvalín 72, Chvalín 413 01
Telefon: +420 736 457 494                                  email: info@lidezmaringotek.cz

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Sdílejte své příběhy s ostatními.

Máte zkušenosti s bydlením v maringotce?

Chcete se pochlubit ostatním a sdílet Vaše zkušenosti?

Napište nám a rádi Váš příběh uvěřejníme.