Několik otázek pro Petra a Ráďu:

Proč jste si vybrali předělání auta na obytné?

Protože se nám už od začátku líbí obytné dodávky. Jednoduchost bydlení v autě inspirovaná kulatejma Volkswagenama, surfovejma dodávkama. Žádný luxusní vychytávky. Základní věci. Auto na první pohled vypadá jako normální auto a ne jako obytňák.

Na jakých místech už jste s obytňáčkem byli?

Tento rok jsme vyrazili na 3 týdny po české republice, Lipno, Česká Kanada, Podyjí, Bílé Karpaty, Beskydy, Jeseníky, Vysočina, Orlické hory, Krkonoše překročili jsme hranice v rámci této cesty na Slovensko a do Polska. Letos nás snad čeká západ republiky. To jsme měli v plánu už minulý rok. Takže nám Covid plány nezměnil. Jinak rádi kempujeme na divoko v přírodě nebo v kempech s přáteli a rodinou.

Jak řešíte pravidelné STK? Probíhají bez problému?

Zrovna máme jednu za sebou. Na začátku dubna jsme ji jeli vyřídit. STK proběhla po pěti hodinách čekání bez problému. Auto máme přetypované na M1 obytné, takže s technickou nebyl problém. Auto bylo přetypované na začátku roku.

Jaké úpravy jste na autě dělali?

Auto jsme přivezli jako náklaďák z Drážďan, takže se muselo udělat kompletně vše. První šla ven přepážka a police na nářadí po předchozím majiteli. Následovala klasika - zateplení, obložení, podlahy, nábytek, elektřina, solár. Postele pro nás a naše dvě děti.

Jak se vám v autě spí v zimě?

Spí se nám dobře. V autě máme nezávislé topení - bufík. Máme vyzkoušeno, že při venkovní teplotě -5 stupňů vytopíme auto pohodlně na 13. Nehnali jsme to ale na plno, tato teplota nám na spánek stačila, asi bychom z toho vymáčkli i více.

Jak to máte v obytňáčku s vodou a elektřinou?

Vozíme si barely o velikosti 20l. Máme 2, ale zjistili jsme, že nám stačí jen jeden. Ten si průběžně na cestách doplňujeme, kde to jde.
Elektrika nám jde ze solárního panelu 130W do baterky 180Ah. S tímto solárem jsme na cestách úplně v pohodě po celý rok. Posvítíme si, dobijeme elektroniku a když bylo třeba, přes měnič 220V to utáhlo i notebook.

Co Vás žití v obytňáčku naučilo?

Zkusili jsme si žít na pár metrech čtverečních celá rodina 3 týdny v kuse a díky tomu jsme zjistili, že to není žádný problém. Bytí v obytňáku na cestách nás nenaučilo nic moc nového, Petr hlavně při přestavbě zjistil plno zajímavostí a vychytávek. Na cestách je nejdůležitější asi tolerance ale ani to nás nenaučila dodávka a život v ní, tak žijeme už 11 let u nás doma. Obytňák nám částečně vyřešil i hlídání, teď už můžeme kamkoliv i s dětmi, ty se večer uloží a my můžeme být v klidu na svatbách, nebo oslavách déle a nemusíme řešit žádné ubytování.

Odkaz: Orangecamper

Kontaktujte nás

lidezmaringotek.cz

Tomáš Zajíček
Chvalín 72, Chvalín 413 01
Telefon: +420 736 457 494                                  email: info@lidezmaringotek.cz
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Sdílejte své příběhy s ostatními.

Máte zkušenosti s bydlením v maringotce?

Chcete se pochlubit ostatním a sdílet Vaše zkušenosti?

Napište nám a rádi Váš příběh uvěřejníme.